SOUTĚŽE, TURNAJE ...

Termínový kalendář dětských/mládežnických turnajů pro sezónu 2017/2018

září 2017      
8. - 10. 9.     Soustředění hráčů 1. ligy                                Karlov nominovaní H.T.
9. - 10. 9.     MČR v Rapid šachu                                        Most postupující
23. 9.     Memoriál Karla Osmančíka                             Dolní Benešov pokročilí
28. - 30. 9.     Přebor mládeže v praktickém šachu            Frýdek-Místek nominovaní T.R.
říjen 2017      
7. - 8. 10.     1. ligy mládeže  1. - 3. kolo                             Olomouc/Krnov nominovaní H.T.
14. 10.     1. turnaj KP Grand-Prix mládeže                  Krnov pokročilí
21. 10.     Okresní VC                                                  Třemešná všichni
24. - 29.10.     MMaS 2017                                                     Kouty n. Desnou nominovaní T.R.
listopad 2017      
4. 11.     2. turnaj KP Grand Prix mládeže                  Frýdek-Místek pokročilí
11. 11      Okresní VC                                                     Rýmařov všichni
17. 11.     Přebor MKSS v Rapidu šachu                      Ostrava nominovaní T.R.
25. 11.     1. liga mládeže   4. - 5. kolo                           Ostrava nominovaní H.T.
prosinec 2017      
2. 12.     Okresní VC                                                    Bruntál   všichni
8. 12.     Přebor škol 4- členných družstev                Vrbno všichni
15. - 17. 12.     Talent - Cup                                                    Malenovice nominovaní T.R.
leden 2018      
13. 1.      3. turnaj KP Grand Prix mládeže                  Ostrava pokročilí
16. 1.  Krajský přebor škol 1. - 5. tř.  ??? Frýdek-Místek postupující
17. 1.      Krajský přebor škol 6. - 9. tř. ??? Krnov postupující
20. 1.      1. liga mládeže  6. - 7. kolo                             Ostrava    nominovaní H.T.
únor 2018      
2. 2. - pátek    Okresní VC                                                     Holčovice všichni
3. 2.       4. turnaj KP Grand Prix mládeže                  Havířov pokročilí
10. 2.      Okresní VC                                                     Vrbno všichni
17. 2.      KP družstev mladších žáků                            Frýdek-Místek nominovaní T.R.
březen 2018      
3. 3.      Staň se šachovým mistrem - ČR/PL                           Niemyslowice všichni
10. 3.      Staň se šachovým mistrem - ČR/PL                           Niemyslowice všichni
17. 3.                                Staň se šachovým mistrem - ČR/PL                           Niemyslowice všichni
24. 3 .          5. turnaj KP Grand Prix - závěrečný Dolní Benešov pokročilí
29. 3. - 2. 4.     Mezinárodní turnaj šachových nadějí            Frýdek-Místek nominovaní T.R.
duben 2018      
7. 4.                 Okresní VC – závěrečná Krnov všichni
21. - 22. 4    1. liga mládeže - závěrečné kolo                     Krnov ??? nominovaní H.T.
28. - 29. 4.   MČR do 8 let                                                     ??? postupující
květen 2018      
5. 5.                 Okresní přebor mládeže                                  ZŠ IV. Krnov všichni
12. 5.             Mezinárodní turnaj rodinných dvojic  Krnov na náměstí všichni
červen 2018      
2. 6. - 3. 6.      MČR družstev starší žáci                                Chrudim postupující
9. 6.                Soustředění Velká Kraš                                  Velká Kraš nominovaní T.R.
16. 6.               Českoveský turnaj- šachový vlak                   Česká Ves všichni
17. 6. +           Přebory jednotlivých ZŠ na ZŠ všichni
Prázdniny           
červenec, srpen Šachové tábory   nominovaní T.R.

Vysvětlivky:

  turnaje vhodné pro všechny mladé šachisty s poznámkou - pokročilí vs. všichni
  seriál 6 velkých cen okr. Bruntál (celkové vyhodnocení sčítá 4 nejlepší výsledky)
  seriál 5 krajských turnajů (celkové vyhodnocení sčítá 4 nejlepší výsledky)
  aktivity určené pouze pro reprezentanty/hráče 1. ligy
všichni / pokročilí pro všechny hráče i začátečníky (nutnost umět dát šach mat) / pokročilí = zkušenější
nominovaní T.R. / H.T. pro nominované trenérskou radou / hlavním trenérem
postupující postupující na základě výsledků z nižší soutěže


Náš mládežnický šachový oddíl se pravidelně zúčastňuje těchto turnajů/akcí:

Okresní přebor družstev
Náš mládežnický šachový oddíl se pravidelně, aktivně účastní těchto turnajů/soutěží:

Seriál Okresních velkých cen okr. Bruntál
– celkem 6 okresních turnajů, které postupně pořádají města: Rýmařov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem, Holčovice, Bruntál a Krnov

Grand prix Krajské přebory mládeže v rapid šachu
– celkem 5 krajských turnajů, které postupně pořádají města: Krnov, Ostrava, Frýdek-Místek, Havířov a Dolní Benešov

– „ligová“ soutěž dospělých, do které za TJ Lokomotiva Krnov nastupuje družstvo „B“ složené z našich mládežníků (5 šachovnic)

Okresní přebor mládeže – o okresního přeborníka – pořádá Krnov

Mistrovství Moravy a Slezska
– mistrovský 5denní turnaj vážných partií v Loučné nad Desnou

Zostań szachowym mistrzem
– mezinárodní seriál 3 – 5 turnajů organizovaný našimi přáteli z Polska – Zarzewie Prudnik

Soutěže družstev mladších a starších žáků
- kvalifikační okresní a krajská kola

Soutěže školních družstev 1. – 5. tř. a 6. – 9. tř.
- kvalifikační okresní a krajská kola

Mistrovství České republiky: dětí do 8 let / dětí do 10 let / družstev starších žáků/ školních družstev 1.-5. třídy/ ...

1. liga mladšího dorostu
– nově od sezóny 2017/2018 – kvalifikaci vybojoval tým z Města Albrechtic, díky společnému KTCM se liga bude hrát v Krnově

Turnaj šachových nadějí
– vážné partie, mezinárodní třídenní turnaj pořádá BŠŠ Frýdek-Místek

Školní turnaje
– o přeborníka školy, konají se na školách, kde probíhá naše tréninková činnosti

Turnaj rodinných dvojic
– zábavný turnaj, kde mladého šachistu doplní i jeho dospělý rodinný příslušník, pořádáme v Krnově na Hlavním náměstí.

Českoveský šachový turnaj
– oblíbený turnaj na konci sezóny – šachový vlak


Další turnaje a memoriály pořádané významnými šachovými oddíly v Moravskoslezském a Olomouckém kraji - v rapid šachu i vážné partie – navštěvujeme podle možností a místa v našem rámcovém harmonogramu šachových soutěží. Naši nejlepší hráči se zúčastní až 25 turnajů za sezónu.


Během sezóny i mimo ni se naši hráči zúčastňují:

Vícedenních soustředění
– pořádaných nejen našim KTCM, ale také např.klubem Zarzewie Prudnik či SK Řetězárna šachový oddíl Česká ves

Šachových táborů
– pořádaných v létě Beskydskou šachovou školou Frýdek-Místek,  Šachovým oddílem SK Slavia Orlová či Brněnskou šachovou školou a Agenturou 64 Grygov.

Příměstských šachových táborů
– zavádí se v Krnově od léta 2017

 AKTUALITY
15. 10. 2017
sobota 21. října Velká cena Města Albrechtic
Místo konání: kulturní dům Třemešná, začátek v 9:0
více ...
12. 9. 2017
Začátek nové šachové sezóny
Organizační informace pro sezónu 2017/18


více ...